KávaFest

Není káva jako káva...


Festival Kávafest 2016 je určen nejen lidem, kteří tento mok milují, ale i těm, jež se s jeho rafinovanou chutí teprve seznamují. Bude se konat v kavárnách ve Zlínském kraji ve dnech 1. až 7. října. Do kávového festivalu se zapojily kavárny ze Zlínska, Kroměříže, Uherského Hradiště i Uherského Brodu. Většina z nich připravila pro své hosty ochutnávky speciálních káv, kávových dezertů, zvýhodněná menu a někde to bude i kulturní program…

Kavárenskou týdenní oslavu pak završí 8. října Den kávy ve Zlíně na zámku. „Také tento rok nás čeká spousta zajímavých přednášek. Těšit se můžete například na povídání o italské kávě, o tradičním způsobu jejího pražení i servisu. Zajímavá bude určitě přednáška na téma jak vybrat domácí kávovar, jak z něho udělat dobrou kávu a neposledně, jak se o něj správně starat a udržovat ho. Zástupce České barmanské asociace z kávové sekce Adam Troubil nám prozradí mnohé ze svého profesního života a o své zkušenosti se podělí i pražič z regionální pražírny. To a ještě mnohem více zažijete na letošním ročníku Kávafestu,“ lákají k návštěvě pořadatelé akce.

Kromě přednášek se můžete těšit i na stánky lokálních pražíren, u nichž budete moci ochutnávat nejen espresso či cappuccino, ale také třeba filtrovanou kávu připravenou různými způsoby. Zájemci si pochutnají na míchaných kávových drincích nebo si pořídí novou kávovou keramiku. Zajímaný bude určitě i program spolku Calma z Luhačovic. Jeho náplní je ochutnávka dvanácti druhů náhražkových káv i přednášky o kávě. Atmosféru zpestří obsluha v historických kostýmech i imitace historické kavárničky.

Celodenní vstupné na akci je 50 Kč. V ceně je bezplatná účast na přednáškách (do vyčerpání kapacity míst) a pitný režim zajištěný z nápojových automatů.

Více informací najdete na www.kavafest.cz a na www.facebook.com/kavafest